22-30 Ocak 2019 Tarihleri Arasında Müdürlüğümüzce Gerçekleştirilen Sürekli İşçi İstihdamına İlişkin Sözlü Sınav Sonuçlarına Yapılan İtirazlar Ve Kesin Listeler Hakkındaki İlan Güncelleme Tarihi: 10 Nisan 2019

22-30 Ocak 2019 Tarihleri Arasında Müdürlüğümüzce Gerçekleştirilen Sürekli İşçi İstihdamına İlişkin Sözlü Sınav Sonuçlarına Yapılan İtirazlar Ve Kesin Listeler Hakkındaki İlan


Müdürlüğümüz hizmet birimlerinde istihdam edilmek üzere Sürekli İşçi alımına ilişkin Kamu Kurum ve Kuruluşlarında İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkındaki Yönetmelik hükümlerine istinaden, 4857 sayılı İş Kanunu kapsamında çalıştırılmak üzere Sürekli İşçi kadrolarına yapılan başvurular değerlendirilmiş, 22-30 Ocak 2019 tarihlerinde Müdürlüğümüzce sözlü mülakat yapılarak 02/04/2019 tarihinde sonuçlar ilan edilmiştir.


Sözlü sınav sonuçlarına yapılan itirazlar 3-5 Nisan 2019 tarihleri arasında alınmış, 2 Ambulans Sürücüsü Adayı ve 1 Güvenlik Görevlisi (Silahsız) Adayı olmak üzere 3 (Üç) adet itiraz dilekçesi verildiği anlaşılmıştır. Sınav Komisyonu Sözlü Mülakatına ilişkin yapılan itirazları değerlendirmek üzere 10.04.2019 tarihinde toplanmış ve alınan karar aşağıda ilan edilmiştir.

İtiraz Sonuçlarının Değerlendirilmesi

Sözlü Sınav Sonuçları
Ambulans Sürücüsü Unvanı Sınav Sonuçları
Bilgisayar Sistem Kur. Bak. Onr. Arz. Gid. Elemanı Unvanı Sınav Sonuçları
Biyomedikal Cihaz Teknol. Servis Destek Elemanı Unvanı Sınav Sonuçları
Elektrikçi (Genel) Unvanı Sınav Sonuçları
Güvenlik Görevlisi (Silahsız) Unvanı Sınav Sonuçları
Hasta Karşılama ve Yönlendirme Görevlisi (Lisans) Unvanı Sınav Sonuçları
Hasta Karşılama ve Yönlendirme Görevlisi (Ön Lisans) Unvanı Sınav Sonuçları
Klinik Destek Elemanı (Hastane) Unvanı Sınav Sonuçları
Şoför (Yolcu Taşıma) Unvanı Sınav Sonuçları
Yardımcı Klinik Elemanı (Diş) Unvanı Sınav Sonuçları


Atamaya Esas Belgeler
Atamaya Esas Belgeler Hakkında Bakanlığımız Görüş Yazısı-1
Atamaya Esas Belgeler Hakkında Bakanlığımız Görüş Yazısı-2
Sınav ve Atama Takvimi
Açıktan Atama Başvuru Formu
Mal Bildirim Formu


Önemli Not:

  • Sınavda başarılı olan ve asil olarak kazanan adayların Atamaya Esas Belgelerini 11-15 Nisan 2019 tarihleri arasında şahsen Adana İl Sağlık Müdürlüğü (Yavuzlar Mah. Mustafa Kemal Paşa Bulvarı. 01230 No:8 Yüreğir ADANA) adresine elden teslim etmeleri gerekmektedir. Posta ya da kargo yoluyla gelen, gönderilen belgeler dikkate alınmayacaktır.

  • Atamaya Esas Belgeler sözlü sınavda başarılı olan ASİL adaylardan alınacaktır. YEDEK ve BAŞARISIZ olan adaylardan belge alınmayacaktır.

  • Sınav sonucunda başarılı olan adayın, atamasının yapılacağı anlamına gelmemektedir. Başarılı olan adayların atama işlemleri Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırmalarının sonuçlanmasından sonra tamamlanacaktır.

  • İş bu ilan ilgililere tebligat yerine geçecek olup adaylara ayrıca tebligat yapılmayacaktır.


Paylaş