Üreme Sağlığı Yöntem Danışmanlığı Eğitimi. Güncelleme Tarihi: 12 Nisan 2019

Üreme Sağlığı Yöntem Danışmanlığı Eğitimi.


Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü Göç Sağlığı Dairesi Başkanlığı ile Kadın ve Üreme Sağlığı Dairesi Başkanlığı koordinasyonunda Geçici Koruma Altındaki Suriyelilere sağlık hizmeti sunmak için Göçmen Sağlığı Merkezlerinde görev yapan Suriyeli sağlık meslek mensuplarına üreme sağlığı danışmanlık eğitimleri yürütülmektedir. Eğitimlerde, üreme sağlığı hizmetlerine erişimin sağlanması, anne ve bebek ölümlerinin önlenmesi ve kaliteli hizmet sunumunun gerçekleşmesinin sağlanması için bilimsel ve güncel gelişmeler ışığında bilgi ve beceri kazandırılması amaçlanmıştır.

Bu kapsamda İlimiz Göçmen Sağlığı Merkezlerinde görev yapan sağlık çalışanlarına yönelik 3-4-5 Nisan 2019 tarihleri arasında 3'üncüsü düzenlenen Üreme Sağlığı Yöntem Danışmanlığı Eğitimi'ne 9 doktor ve 17 ebe-hemşire katılmış olup eğitimde İl eğitimcilerinden Dr. Esin TAÇOL, Ebe Emine ÖZDAMAR ve Ebe Nilgün ERİŞ görev almıştır.

Kapanış töreninde kursu başarı ile tamamlayan katılımcılara sertifikaları, Dr. Esin TAÇOL, Ebe Emine ÖZDAMAR ve Ebe Nilgün ERİŞ tarafından verilmiştir.
Paylaş