Güven Manavı Projesi Gerçekleştirildi Güncelleme Tarihi: 06 Mart 2019

Güven Manavı Projesi Gerçekleştirildi


1 Mart 2019 Cuma günü Kozan İlçe Sağlık Müdürlüğü ve İnkılap İlkokulu Müdürlüğünce ortak yürütülen Güven Manavı Projesi'nin açılışı Kozan  İlçe Kaymakamı Şafak GÜRÇAM, Kozan İlçe Sağlık Müdürü Dr. Bayram Murat ÖZ, Kozan İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk SÖNMEZ ile Kozan İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri, İnkılap İlkokulu Müdürü Turan PAZARCI, Projeyi yürüten Eğitim Hemşiresi Fadime Seher DEMİR, Anasınıfı Öğretmeni Mümine METE, Sınıf Öğretmeni Erhan ÖZDEMİR, Sınıf Öğretmeni Selvi TOKGÖZ, öğrenciler ve velilerinin katılımlarıyla yapılmıştır.

Projenin amacı çocuklara dürüstlüğün ve sağlıklı beslenme alışkanlığının kazandırılması ve gelecek nesillerin de bilgi sahibi olarak yetiştirilmesidir.

Projenin Uygulanması kapsamında, Okul bahçesinde meyve stantları açılmış olup stant başına kumbara konulmuştur. Stantta herhangi bir görevli bulunmamaktadır. Meyvelerin üzerinde fiyatları bulunmaktadır. Öğrenciler satın aldıkları meyvelerin ücretlerini bırakıp para üstlerini kendileri alacak şekilde kumbaraya atmaktadırlar. Proje dönütü için günlük tutulmaktadır. Proje eğitim-öğretim dönemi boyunca devam edecektir.


Paylaş