24 Mart Dünya Tüberküloz Günü Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2019

24 Mart Dünya Tüberküloz Günü


Dünyada ve Ülkemizde her yıl 24 Martta düzenlenen 24 Mart Dünya Tüberküloz Günü'nün amacı, tüberküloz (verem) hastalığı ve bu hastalıkla mücadele konusunda toplumun ve sağlık çalışanlarının bilinçlendirilmesi ve bu hastalığa bütün kesimlerin dikkatinin çekilmesidir.

Bu kapsamda, 22 Mart 2019 tarihinde İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı Bulaşıcı Hastalıklar Aşı Programları ve Tüberküloz Birimi, Tüberküloz İl Koordinatörlüğü ve Çifteminare Verem Savaş Dispanseri ile birlikte Adana Verem Savaşı Derneğinin katkı ve katılımlarıyla, İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Motorize Yunuslar Amirliği çalışanlarından bir gruba Tüberküloz hakkında bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Halk Sağlığı Hizmetleri Başkan Yardımcısı Dr. Ali Tanju ALTUNSU'nun açılış konuşmasını yaptığı, basın kuruluşu temsilcilerinin de katıldığı toplantıda, tüberkülozun bulaşma yolları, tedavisi ve korunma yolları hakkında bilgi verildi. Ayrıcı Adana Verem Savaş Derneğinin katkıları Öksürüğünü Kapa sloganının basıldığı tişörtler katılımcılara dağıtıldı.

HEDEF VEREMSİZ BİR TÜRKİYE


Paylaş