T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Adana İl Sağlık Müdürlüğü

Davranışsal Bağımlılıkla Mücadele Farkındalık Çalışmaları Güncelleme Tarihi: 03 Mayıs 2019

Davranışsal Bağımlılıkla Mücadele Farkındalık Çalışmaları


Günümüzün gelişmiş teknolojilerinden olan bilgisayar ve internet kullanımının yaşamımızda istenilen bilgiye anında ulaşabilme, bilgi paylaşımını sağlayabilme gibi getirdiği kolaylıklar yanında çok sık ve zararlı kullanımından kaynaklanan birçok problemi de beraberinde getirmekte olduğu bilinmektedir.

Bireylerde, okul çağındaki çocuk ve gençlerde oldukça sık görülen problemli internet/bilgisayar kullanımı, sosyal ilişkilerinin olumsuz yönde etkilenmesine, aile bağlarının zayıflamasına neden olmakta, akademik veya iş başarılarını düşürebilmektedir.

Çocuklar ve gençler başta olmak üzere tüm toplumun teknolojinin bilinçli, güvenli ve etkin kullanımına teşvik edilmesi, aşırı ve zararlı teknoloji kullanımının önlenmesi ve bu konuda farkındalık yaratılması amacıyla Ruh Sağlığı Dairesi Başkanlığı tarafından Davranışsal Bağımlılıklarla Mücadele Programı yürütülmektedir. 

Mayıs ayının ilk haftası olan Bilişim Haftası kapsamında,  02.05.2019 tarihinde Ruh  Sağlığı, Tütün ve Diğer Bağ. Yap. Mad. Müc. Birimi tarafından düzenlenen İl Sağlık Müdürlüğü personelleri ve Gençlik Merkezi öğrencilerinin katılımıyla yürüyüş etkinliğimiz gerçekleştirilmiştir.


Paylaş