T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Adana İl Sağlık Müdürlüğü

Ebeler ve Hemşireler Günü Ankara'da Kutlandı Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2019

Ebeler ve Hemşireler Günü Ankara'da Kutlandı


Ebeler ve Hemşireler Günü Ankara’da düzenlenen törenle kutlandı. Sağlık Bakanımız Dr. Fahrettin KOCA’nın kutlama mesajı ile başlayan törende, Bakan Yardımcılarımız Yılın Ebe ve Hemşirelerine başarı belgelerini takdim ettiler. 

Sayın Bakanımız Dr. Fahrettin Koca video konferansla katıldığı törende  “Sağlık hizmetine erişimin temini için gerekli olan güçlü ve dayanıklı sağlık sisteminin kilit taşı sağlık çalışanlarıdır. Hemşireler ve ebeler ise sağlık çalışanları içinde isimsiz kahramanlardır ve sağlık sistemlerinin omurgasını teşkil ederler. Bu vesile ile Hemşireler gününü ve Ebeler gününü tebrik ediyorum ” ifadelerini kullandı.
 
Bakan Yardımcımız Prof. Dr. Muhammet Güven de Ebeler ve Hemşireler Günü Programı’nda yaptığı konuşmada, ebeliğin ve hemşireliğin hayatı korumak, sağlığı yüceltmek için çalışan ulvi mesleklerden olduğunu ifade ederek bu özel günü kutladı.

İl Sağlık Müdürümüz Dr. Ahmet ÖZER’in de katıldığı törende  Adana'da görev yaptığı Karataş İlçesi Toplum Sağlığı Merkezi sorumluluk sahasında bulunan gerek Suriyeli gerekse de göçer tarım işçilerine yönelik başarılı saha çalışmaları ile bağışıklama hizmetlerinden dolayı yılın Ebesi seçilen Ebe Dilek DURU’ ya  ve görev yaptığı Çukurova Devlet Hastanesi 3. Basamak yoğun bakımın  kuruluş aşamasında aktif rol alması, yoğun bakımda gece çalışıp gündüz üniversiteye devam edip yüksek lisans eğitimini tamamlaması, yoğun bakımdaki hasta yakınlarının manevi gereksinimlerini düşünerek manevi destek almaları çalışmalarında başarı göstermesi “yoğun bakım hasta yakınlarının gereksinimleri” adlı çalışmasının uluslararası cerrahi kongresi (eorna) da yayınlanması dolayısıyla yılın Hemşiresi seçilen Hemşire Hatice AKYÜREK’e Bakan Yardımcımız Prof. Dr. Muhammet Güven tarafından başarı belgeleri takdim edildi.


Paylaş