T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Adana İl Sağlık Müdürlüğü

“Farkında Ol Sevdiklerinle Ol” Etkinliği Sayın Valimiz Mahmut Demirtaş’ın Katılımıyla Gerçekleştirildi Güncelleme Tarihi: 25 Ekim 2019

“Farkında Ol Sevdiklerinle Ol” Etkinliği Sayın Valimiz Mahmut Demirtaş’ın Katılımıyla Gerçekleştirildi


“FARKINDA OL SEVDİKLERİNLE OL” ETKİNLİĞİ SAYIN VALİMİZ MAHMUT DEMİRTAŞ’IN KATILIMIYLA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Güney Adana Kalkınma Programı kapsamında “Farkında Ol Sevdiklerinle Ol” sloganıyla düzenlenen meme kanseri farkındalık etkinliği, Sayın Valimiz Mahmut Demirtaş ve Hanımefendi Beyhan Demirtaş’ın katılımıyla gerçekleştirildi.

Adana Şehir Hastanesinde düzenlenen etkinliğe Vali Yardımcıları Huriye Küpeli Kan ve Murat Süzen, İlçe Kaymakamlarımız, Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, İl Sağlık Müdürü Dr. Ahmet Özer, İl Müftüsü Hasan Çınar, kamu kurum amirleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan program, Güney Adana Kalkınma Programı tanıtım videosu ile devam etti. İl Sağlık Müdürü Dr. Ahmet Özer’in gerçekleştirdiği açılış konuşmasından sonra ise “Birinci Basamakta Kanser Taramaları” konulu bir sunum yapıldı ve ardından erken teşhis sayesinde kanseri yenen Halide Aslan isimli vatandaşımız ise bu süreçte yaşadıklarını katılımcılarla paylaştı.

Etkinlik sonunda kısa bir değerlendirme yapan Sayın Valimiz Demirtaş, kanserin günümüzde önemli bir halk sağlığı sorunu olduğuna dikkat çekti. Kanser konusunda toplum bilincinin geliştirilmesinin ve kanser taramalarının kanserle mücadelede en etkili yöntemlerin başında geldiğini belirten Vali Demirtaş, erken teşhisin hayat kurtardığı gerçeğinin asla unutulmaması gerektiğini vurgulayarak düzenledikleri bu tür farkındalık etkinliklerinin toplum sağlığını iyileştirmede büyük önem arz ettiğini dile getirdi.


Paylaş