overlay

(Değişiklik) Aile Hekimliği 2021/6. Ek Yerleştirme

29Haziran2021

İlimizde 21 Mayıs 2008 tarihinden itibaren Aile Hekimliği Uygulamasına geçilmiştir. 25.01.2013 tarih ve 28539 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Aile Hekimliği Uygulama Yönetmeliği hükümleri doğrultusunda emekli, istifa, nakil, yeni açılan vb. nedenlerle boş kalan Aile Hekimliği Pozisyonları için 2021/6’ncı Ek Yerleştirme İşlemi yapılacaktır.

Bahsi geçen Aile Hekimliği Birimleri için yerleştirme işlemi, Aile Hekimliği Ek Yerleştirme Komisyonu huzurunda 28 Temmuz 2021 tarihinde (Çarşamba günü) saat 10:00’da Serinevler Mah. Ege Bagatur Blv. No:236 (01240) Yüreğir/Adana adresinde, Yüreğir Devlet Hastanesi bünyesinde bulunan Op. Dr. Çağatay TUNCEL Konferans Salonunda gerçekleştirilecektir. (Toplantı salonunda yapılacak olan değişiklikler Müdürlüğümüz internet sayfası duyurular bölümünden ilan edilecektir.)

Tercihte bulunmak isteyen hekimler, 05-06 Temmuz 2021 (06 Temmuz dahil) tarihleri arasında mesai bitimine (17:00) kadar kendilerinden istenen belgelerle Adana İl Sağlık Müdürlüğü Ek Hizmet Binası, (Reşatbey Mahallesi 5 Ocak Caddesi No:53 Seyhan/ADANA) Aile Hekimliği Birimine şahsen müracaat edeceklerdir. Merkez ilçe dışındaki hekimler ise başvurularını İlçe Sağlık Müdürlükleri/Toplum Sağlığı Merkezleri/Entegre İlçe Devlet Hastaneleri aracılığı ile yapabileceklerdir.

“DEĞİŞİKLİK” 30 Haziran 2021 tarih ve 31527 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan 4198 sayılı karar ile yürürlüğe giren Aile Hekimliği Sözleşme ve Ödeme Yönetmeliğinin Kiralama başlıklı 27’nci maddesi, 3’üncü fıkrasındayer alan“Bakanlığa tahsisli veya bakanlığın kullanımındaki taşınmazlarda hizmet vermek üzere yerleştirilen aile hekimlerince kiralama sözleşmesi imzalanmadan hizmet sözleşmesi imzalanamaz.”  hükmü kapsamında ek yerleştirme işleminde, Bakanlığa tahsisli veya bakanlığın kullanımındaki taşınmazlarda bulunan bir pozisyona tercih yaparak yerleşen hekimler hizmet sözleşmesi/zeyilname imzalama esnasında kiralama sözleşmesi imzalayacaklardır.

Duyuru metninde yapılacak olan herhangi bir değişiklik Adana İl Sağlık Müdürlüğü Web sayfasından yayınlanacaktır. Başvuru yapacak olan tüm hekimlerimizin sitemizi düzenli aralıklarla takip etmeleri önemle duyurulur.


Aile Hekimliği 2021/6. Ek Yerleştirme uygulama takvimi için tıklayınız.

Aile Hekimliği 2021/6. Ek Yerleştirme duyuru metni için 
tıklayınız.


Aile Hekimliği 2021/6. Ek Yerleştirme boş pozisyon listesi için tıklayınız. (02.07.2021 tarihinde güncellenmiştir.)

Aile Hekimliği sosyoekonomik gelişmişlik düzeyi ücret listesi için tıklayınız.

Aile Hekimliği  Ek Yerleştirme Başvuru dilekçe Örnekleri:

a bendine göre başvuru yapacaklar için dilekçe örnekleri

b bendine göre başvuru yapacaklar için dilekçe örnekleri

c bendine göre başvuru yapacaklar için dilekçe örnekleri

d bendine göre başvuru yapacaklar için dilekçe örnekleri